Lymfodrenáže

Masérny YMCA Na Poříčí 12, Praha 1 a Pavlíkova 6 Kamýk, Praha 4


Lymfodrenáže –  Lymfatické masáže:

Lymfodrenáž ( označována taky známějším názvem lymfatická masáž, i když o masáž jako takovou nejde), je speciální technika, která stimuluje lymfatický systém v našem těle, aktivuje lymfocyty, povzbuzuje metabolismus, a napomáhá odvedení nadbytečné tekutiny a odpadních látek z těla.
Její účinek je komplexní, a působí ve vícero směrech, které však spolu souvisí

Lymfatický systém je součástí imunitního systému,  a , jak jsme řekli, odvádí z tkání odpadní látky, toxiny a nadbytečnou tekutinu . Toto je velice důležité, protože jejich  hromadění  v tkáních způsobuje celulitidu, otoky, záněty, a další nepříjemné stavy. Krom jiného i nevratnou fibrotickou přestavbu v podkoží, a zhoršení funkce těchto tkání.

Masážní pohyby lymfatické masáže podporují tok lymfy a zlepšují odvodnění a detoxikaci.

Je lymfodrenáž prospěšná pouze pro nemocné lidi?

Setkala jsem se s názorem , že pro zdravé lidi je lymfodrenáž zbytečná. 

Zamýšlela jsem se nad tím, a teoreticky by to tak mělo , a mohlo být. Ale není. I já sama jsem po lymfodrenáži pozorovala ještě jako zdravá mnohé přínosy. 

Proč? Nevím. Možná už máme v potravě moc zatěžujících aditiv, spánku, stresu..?

Určitě je zátěží sedavý životní styl . 

A ten začíná brzo. Již od věku 6-7 let děti ve škole musí sedět několik hodin.
V odpolední družině taky nemají moc pohybu..  U syna mají zakázané běhat po chodbách. Chápu, že dozorující družinářky si nemůžou dovolit riziko úrazu. Ale celodenní sezení není pro děti zdravé.

Pokud pak nemají rozvoj pohybu aspoň v odpoledních sportovních klubech, návyky si zafixují. Časem přijde střední škola, případně vysoká. No a s prací to většinou nebývá lepší, naopak… 

Z mé zkušenosti bych k tomu napsala následující :
Existuje pár lidí , kteří u nás absolvovali lymfodrenáž, a nepozorovali u sebe nijakou změnu. Je jich však jen pár.
U většiny zdrayých lidí pozorujeme -pocit lehkých nohou, celkově lepší pocit v těle, rozzářená pleť, zlepšení akné, a ekzému, zlepšení imunity , stavu kůže,  zlepšení hojení při úrazech, popáleninách atd…

U  zdravých jedinců – sportovců –  zlepšení výkonu, regenerace svalů, zvýšení rozsahu pohybu, snížení bolesti při svalové únavě a přetrénovaání  • Detoxikace těla: Lymfatická masáž pomáhá odstraňovat toxiny a odpadní látky z těla, což může vést ke zlepšení celkového zdraví a blahobytu. Stimulace lymfatického systému podporuje přirozený detoxikační proces.
  • Redukce otoků: Lymfatická masáž je účinná při redukci otoků v těle. Pokud máte problémy s nadměrným zadržováním vody nebo pokud jste nedávno prodělali chirurgický zákrok, lymfatická masáž může pomoci zlepšit odtok lymfy a snížit otoky.
  • Posílení imunitního systému: Lymfatický systém je důležitou součástí imunitního systému. Stimulace lymfatického systému pomocí masáže může posílit imunitní odpověď těla a pomoci bojovat proti infekcím a nemocem.
  • Relaxace a zlepšení pohody: Lymfatická masáž má také relaxační účinky. Pomáhá uvolnit napětí v těle, snižuje stres a zlepšuje celkovou pohodu. Masážní pohyby jsou jemné a pomalé, což přispívá k relaxaci a uvolnění mysli.

Přijít na lymfatickou masáž může být prospěšné pro lidi, kteří trpí otoky, nadměrným zadržováním vody, problémy s imunitou nebo pro ty, kteří jednoduše hledají relaxaci a zlepšení pohody. Profesionální masér nebo masérka s odpovídajícím vzděláním a zkušenostmi v oblasti lymfatické masáže vám může poskytnout přesně ty techniky, které vaše tělo potřebuje.

Přijďte se přesvědčit sami !

Informujte, a rezervujte se na  tel704813725

Přejít nahoru